Anglické ikony
Doubledecker
Červený doupatrový autobus je dnes neoddělitelnou součástí dopravy v Anglii. Historie těchto autobusů sahá až do 19. století. Jejich předchůdci, omnibusy (zavedeny v roce 1829), byly zpočátku jednoduché povozy tažené koňmi. Nejslavnějším typem double-deckru, který byl vyroben, se jmenoval Routemaster. V roce 2005 se však musel kvůli striktním normám EU stáhnout z provozu, což Londýňané nesli dost těžce. V současnosti se Routemaster těší comebacku a denně přepravuje v Londýně desítky tisíc cestujících.
Ježdění nalevo
Anglie je známá ježděním na levé straně silnice. Zamyslel jsi se však někdy, proč tomu tak je? Důvod může být jednodušší, než bys čekal. Má se za to, že ve středověku bylo pro převážně pravoruké jezdce, nosící zbraň na levém boku, pohodlnější nasedat na koně z levé strany. A aby se při nasedání nepletli do cesty, stalo se zvykem jezdit vlevo.
Fish and Chips
Fish and Chips je národním jídlem ve Velké Británii. Tenhle pokrm přinesli do Anglie španělští židé v polovině 17. století. V Anglii v té době zuřil hladomor a rybolov byl jedním z mála možností, jak dopravit lidem výživnou a čerstvou potravu. První restaurace, která začala lidem nabízet výhradně Fish and Chips, byla otevřena v Londýně v roce 1860. Ročně Britové sní celkově 382 milionů porcí Fish and Chips a v současnosti existuje již 10 500 restaurací, které se specializují na tenhle pokrm. Díky velké popularitě se Fish and Chips těší oblibě také v Irsku, USA nebo Indii.
Rocková éra
Velká Británie se může pyšnit také mnoha umělci, kteří změnili pohled na světovou hudbu svou originalitou a jedinečností. Zrodily se zde slavné kapely jako The Beatles, The Queen, Sex Pistols, Rolling Stones, The Who, Pink Floyd, Led Zeppelin, Iron Maiden, Beastie Boys nebo známí umělci jako Sting, Elton John, David Bowie nebo Rod Stewart.